Menu

Wyszukiwanie

PARAFIALNA GRUPA MŁODZIEŻY

W parafii w Czarnym Dunajcu prężnie działa Parafialna Grupa Młodzieżowa: „Śladami Boga”. Składa się ona z ponad 40 osób w różnym wieku od klasy VII. Nasza działalność obejmuje dwie przestrzenie.

Pierwszą jest aktywność wolontaryjna. Nie sposób wyliczyć akcji i inicjatyw, które podejmuje Grupa Młodzieżowa. Do tych podstawowych należy rozprowadzanie zniczy w okresie Wszystkich Świętych, sprzedaż kartek i ozdób świątecznych, akcja kolędnicza, wspieranie inicjatyw szkolnych i parafialnych.

Drugą przestrzenią naszej aktywności jest formacja oparta o założenia Ruchu Światło – Życie. Bliskie są nam postulaty i rady ks. Franciszka Blachnickiego. Pracujemy nad zbudowaniem Diakonii muzycznej i animatorskiej.

Parafialna Grupa Młodzieżowa posiada również swoje własne logo, hasło a także profil na FB. W wyniku kilkumiesięcznego konkursu, spośród wielu nadesłanych propozycji, komisja konkursowa wyłoniła Logo (krzyż z postaciami dzieci z wszystkich stron świata), hasło (Młodość – projekt życia) i nazwę (Parafialna Grupa Młodzieżowa: „Śladami Boga”).

Nasza grupa ma charakter otwarty, dlatego zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać ciekawych ludzi, zaangażować się w wiele inicjatyw i zadań, ale przede wszystkim brać udział we wspólnotowym przybliżaniu się do Boga.

Ks. Marcin 

Dzisiaj jest

sobota,
01 października 2022

(274. dzień roku)

Święta

Sobota, XXVI Tydzień zwykły
Rok C, II
Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, dr Kościoła

Licznik

Liczba wyświetleń:
12901475