Menu

Wyszukiwanie

PIELGRZYMKA DO MEDJUGORJE

PIELGRZYMKA DO MEDJUGORJE 

Termin: 28.06 – 05.07.2015

Cena: 1760 zł/os

1 Dzień: Wyjazd z Polski w godzinach wczesno-porannych. Przejazd przez Słowację, Węgry do Chorwacji. Przejazd do Ludbregu miasta, w którym miał miejsce Cud Eucharystyczny. Krótki spacer po mieście połączony ze zwiedzaniem sanktuarium. Przejazd na nocleg w okolice Zagrzebia, obiadokolacja.

2 Dzień: Po śniadaniu, wykwaterowanie, Przejazd do miejscowości Marija Bistrica, spacer po mieście. Wizyta w Sanktuarium Marija Bistrica (Chorwacka Częstochowa). Msza Św. przed wizerunkiem M.B.Bystrzyckiej. Następnie przejazd do Bośni i Hercegowiny. Zakwaterowanie w okolicach Medjugorje, obiadokolacja, nocleg.

3 Dzień: Śniadanie. Przejazd do Medjugorie- miejsca objawień Matki Boskiej z 1981 roku. Zwiedzanie Kościoła św. Jakuba, gdzie zobaczymy witraże ukazujące 14 scen z życia Maryi Dziewicy oraz sceny związane z objawieniami. Droga Krzyżowa na górę Kriżewac, na której znajduje się krzyż wzniesiony na pamiątkę 1900. rocznicy męki Jezusowej. W cokół krzyża zostały wmurowane relikwie krzyża Jezusa, procesja różańcowa na Górę Objawień w Podbrdo – miejsce pierwszych objawień gdzie Matka Boża przekazała Widzącym orędzie pokoju. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

4 Dzień: Śniadanie. Przejazd do Mostaru - zwiedzanie miasta m. in. wieża zegarowa z XVII w., Stary Most-symbol Mostaru, spacer uliczkami starego miasta, łaźnia turecka. Następnie przejazd do Blagaja- dawnej siedziby bractwa derwiszy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja , nocleg.

 

5 Dzień: Po śniadaniu przejazd do Dubrownika zwanego „perłą Adriatyku”. Zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem „miasta Świętego Błażeja”. Spacer po urokliwym Starym Mieście, zwiedzanie m.in.: Katedry Wniebowzięcia NMP z relikwiami Świętego Błażeja, średniowiecznych murów miejskich, pałacu Rektorów, pałacu Sponza, Studni Onufrego. Po zwiedzaniu powrót do hotelu . Obiadokolacja. Nocleg.

6 Dzień: Śniadanie, wykwaterowanie, przyjazd do Splitu zwiedzanie miasta , którego główną atrakcją jest Stare Miasto położone w obrębie murów dawnego pałacu rzymskiego cesarza Dioklecjana, mury obronne, Brązowa Brama, Złota Brama, Katedra Świętego Duje, pomnik Grzegorza z Ninu, Kwartał Wenecki, Riwa. Następnie zwiedzanie położonego na malowniczej wyspie Trogiru: twierdzy, Bramy Morskiej, Starego Portu, Katedry Świętego Łazarza, placu Jana Pawła II, Loggii Sądowej. Czas wolny. Przejazd do hotelu w ok. Zadaru/Biogradu. Obiadokolacja. Nocleg.

7 Dzień: Po śniadaniu wykwaterowanie.  Przejazd do Parku Narodowego Plitwickich Jezior - jednej z największych atrakcji turystycznych Chorwacji. Spacer po parku wśród wodospadów, kaskad, krótki rejs statkiem. Przejazd na nocleg w okolice Grazu. Obiadokolacja.

 

8 Dzień: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez Austrię, Czechy do Polski. Po drodze postój w Ołomuńcu - dawnej stolicy Moraw. Krótki spacer po mieście z przewodnikiem lokalnym- zwiedzanie Starego Miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Msza święta. Powrót do Czarnego Dunajca w godzinach późno-wieczornych. Cena zawiera: - przejazd autokarem; - 7 noclegów w hotelach lub pensjonatach - wyżywienie: 7 śniadań kontynentalnych i 7 obiadokolacji; - opiekę pilota na trasie przejazdu oraz podczas pobytu - ubezpieczenie KL i NNW i bagaż – Signal Iduna -  program wyjazdu

- podatek VAT

- opiekę duchową - kapłana Cena nie zawiera: - biletów wstępu i lokalnych przewodników - około 40 EUR/osoby (płatne na miejscu);  - napojów do obiadokolacji; - świadczeń nie wymienionych w ofercie   

- dopłaty do pokoju jednoosobowego


Tel. kontaktowy do ks. Janusza: 505 089 956

 

 

Dzisiaj jest

sobota,
01 października 2022

(274. dzień roku)

Święta

Sobota, XXVI Tydzień zwykły
Rok C, II
Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, dr Kościoła

Licznik

Liczba wyświetleń:
12902543