PIELGRZYMKA DO MEDJUGORJE

Termin: 28.06 – 05.07.2015

Cena: 1760 zł/os

1 Dzień: Wyjazd z Polski w godzinach wczesno-porannych. Przejazd przez Słowację, Węgry do Chorwacji. Przejazd do Ludbregu miasta, w którym miał miejsce Cud Eucharystyczny. Krótki spacer po mieście połączony ze zwiedzaniem sanktuarium. Przejazd na nocleg w okolice Zagrzebia, obiadokolacja.

2 Dzień: Po śniadaniu, wykwaterowanie, Przejazd do miejscowości Marija Bistrica, spacer po mieście. Wizyta w Sanktuarium Marija Bistrica (Chorwacka Częstochowa). Msza Św. przed wizerunkiem M.B.Bystrzyckiej. Następnie przejazd do Bośni i Hercegowiny. Zakwaterowanie w okolicach Medjugorje, obiadokolacja, nocleg.

3 Dzień: Śniadanie. Przejazd do Medjugorie- miejsca objawień Matki Boskiej z 1981 roku. Zwiedzanie Kościoła św. Jakuba, gdzie zobaczymy witraże ukazujące 14 scen z życia Maryi Dziewicy oraz sceny związane z objawieniami. Droga Krzyżowa na górę Kriżewac, na której znajduje się krzyż wzniesiony na pamiątkę 1900. rocznicy męki Jezusowej. W cokół krzyża zostały wmurowane relikwie krzyża Jezusa, procesja różańcowa na Górę Objawień w Podbrdo – miejsce pierwszych objawień gdzie Matka Boża przekazała Widzącym orędzie pokoju. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

4 Dzień: Śniadanie. Przejazd do Mostaru - zwiedzanie miasta m. in. wieża zegarowa z XVII w., Stary Most-symbol Mostaru, spacer uliczkami starego miasta, łaźnia turecka. Następnie przejazd do Blagaja- dawnej siedziby bractwa derwiszy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja , nocleg.

5 Dzień: Po śniadaniu przejazd do Dubrownika zwanego „perłą Adriatyku”. Zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem „miasta Świętego Błażeja”. Spacer po urokliwym Starym Mieście, zwiedzanie m.in.: Katedry Wniebowzięcia NMP z relikwiami Świętego Błażeja, średniowiecznych murów miejskich, pałacu Rektorów, pałacu Sponza, Studni Onufrego. Po zwiedzaniu powrót do hotelu . Obiadokolacja. Nocleg.

6 Dzień: Śniadanie, wykwaterowanie, przyjazd do Splitu zwiedzanie miasta , którego główną atrakcją jest Stare Miasto położone w obrębie murów dawnego pałacu rzymskiego cesarza Dioklecjana, mury obronne, Brązowa Brama, Złota Brama, Katedra Świętego Duje, pomnik Grzegorza z Ninu, Kwartał Wenecki, Riwa. Następnie zwiedzanie położonego na malowniczej wyspie Trogiru: twierdzy, Bramy Morskiej, Starego Portu, Katedry Świętego Łazarza, placu Jana Pawła II, Loggii Sądowej. Czas wolny. Przejazd do hotelu w ok. Zadaru/Biogradu. Obiadokolacja. Nocleg.

7 Dzień: Po śniadaniu wykwaterowanie.  Przejazd do Parku Narodowego Plitwickich Jezior - jednej z największych atrakcji turystycznych Chorwacji. Spacer po parku wśród wodospadów, kaskad, krótki rejs statkiem. Przejazd na nocleg w okolice Grazu. Obiadokolacja.

8 Dzień: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez Austrię, Czechy do Polski. Po drodze postój w Ołomuńcu - dawnej stolicy Moraw. Krótki spacer po mieście z przewodnikiem lokalnym- zwiedzanie Starego Miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Msza święta. Powrót do Czarnego Dunajca w godzinach późno-wieczornych. Cena zawiera: - przejazd autokarem; - 7 noclegów w hotelach lub pensjonatach - wyżywienie: 7 śniadań kontynentalnych i 7 obiadokolacji; - opiekę pilota na trasie przejazdu oraz podczas pobytu - ubezpieczenie KL i NNW i bagaż – Signal Iduna -  program wyjazdu

- podatek VAT

- opiekę duchową - kapłana Cena nie zawiera: - biletów wstępu i lokalnych przewodników - około 40 EUR/osoby (płatne na miejscu);  - napojów do obiadokolacji; - świadczeń nie wymienionych w ofercie

- dopłaty do pokoju jednoosobowego