MSZA ŚW. DZIĘKCZYNNA ZA ŚWIĄTYNIĘ W STAREM BYSTREM

Z inicjatywy Stanisława Obrochty aktualnie mieszkającego w USA, a pochodzącego ze Starego Bystrego w niedzielę 21 września sprawowaliśmy pod przewodnictwem ks. bp Jana Szkodonia, przy udziale księży rodaków, uroczystą Mszę św. dziękczynną za wszystkich dobrodziejów i dobroczyńców, którzy przyczynili się do budowy świątyni pw. św. Stanisława w Starem Bystrem oraz za tych, którzy dbają o jej piękno obecnie. Niektórych Bystrzan uhonorowano pamiątkowymi medalami.

WPROWADZENIE RELIKWII BŁOGOSŁAWIONEJ SIOSTRY SANCJI

W niedzielę 21 września 2008 r. powitaliśmy w naszej parafii relikwie błogosławionej siostry Sancji – serafitki. Uroczyste wprowadzenie relikwii miało miejsce na Mszy św. o godz. 700. Z tej okazji gościliśmy siostry serafitki z domu prowincjalnego w Oświęcimu z siostrą prowincjalną Antoniną Zagatą na czele. Siostry w czasie każdej Mszy św. przybliżyły nam postać błogosławionej. Po każdej Mszy św. uczciliśmy relikwie błogosławionej Sancji, które odtąd na stałe pozostaną w naszym kościele. Błogosławioną Sancję obraliśmy jako patronkę parafialnych modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Uroczystość tę zaszczycił także swoją obecnością ks. bp Jan Szkodoń, który z tej okazji udzielił parafii pasterskiego błogosławieństwa.

środa,
25 listopada 2020

Środa, XXXIV Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męcz.