SCHOLA W CZARNYM DUNAJCU

Ciekawe, czy ktoś znajdzie panią Basię?

Mało kto pamięta początki scholi w Czarnym Dunajcu. Okazuje się, że obecna prowadząca, pani Katechetka, również była scholistką, gdy miała 10 lat. Wtedy prowadzącą była siostra Mieczysława Zarębczan. (Już na emeryturze)

Wyprawa w Tatry

Z siostrą i… reklamówkami, rok 198...?

Cecylka 2008

Kolejne siostry katechetki z werwą prowadziły formację scholi. W 2004 roku ten zaszczyt przypadł pani Barbarze Zastawnik. Z lękiem, z niepewną grą na gitarze i liczbą zaledwie 6 osób ruszyły na przygodę z Panem Bogiem i św. Cecylią do której od tamtej pory zanoszą pokorne prośby o pomoc.
Czasami uda nam się wziąć udział w jakimś koncercie, na przykład: „Śpiewajmy Panu” w Starem Bystrem, „Cecylki” organizowane przez Liceum Salezjanskie, czy też w kolędowaniu bożonarodzeniowym.

Spotkanie z biskupem Zającem

25 czerwca 2006

Ślubowanie scholi.
2 lutego 2009 roku

Dziecięca schola parafialna składa się z dzieci ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu. Swoim głosem chwalimy Pana na Mszach świętych dla dzieci w niedzielę o 8:30 a także na nabożeństwach okresowych takich jak: Droga Krzyżowa, Różaniec.
Owoce naszej intensywnej pracy najczęściej widać na Mszach świętych. W niedzielę, już o 7:50 schola zbiera się na salce, by ćwiczyć śpiewy, modlitwę wiernych lub komentarze.

Co robi Schola?

• Śpiewa co 2 tygodnie na Mszy dla dzieci;
  • Uczestniczy w spotkaniach formacyjnych Oazy Dzieci Bożych;
  • Przynajmniej raz do roku wyjeżdża na ciekawe wycieczki;
  • Bierze udział w koncertach np. w Cecylkach;
  • Bawi się i wspólnie spędza czas pod czujnym okiem pani Katechetki;
  • Raz do roku organizuje Wigilię (nawet z prawdziwymi uszkami);
  • Śpiewa na Drodze Krzyżowej, organizowanej po Czarnym Dunajcu i na innych nabożeństwach

Opracowanie:
Barbara i Bartłomiej Zastawnik