II NIEDZIELA ZWYKŁA - 19.01.2020 R.

1. Przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.  Niech będzie to czas ożywienia w nas ducha ekumenizmu oraz gorliwej modlitwy o to „aby nastała Jedna Owczarnia i Jeden Pasterz”. Dzisiaj o godz. 1630 adoracja Najśw. Sakramentu iNieszpory.

2. Dzisiaj także o godz. 1800 zapraszamy serdecznie na „2 Góralskie kolędowanie z Janem Pawłem II” przygotowane przez dzieci i młodzież z naszego regionu. Wystąpi przed nami wielu uczestników z kilku parafii naszego regionu.

3. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

v w poniedziałek: wieczorem na Nowennie do Trójcy Przenajświętszej modlić się będziemy za naszą parafię. O godz. 1900 spotkanie grupy biblijnej w salce przy plebanii.

v we wtorek: wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Dzień Babci – pamiętajmy o życzeniach i modlitwie w intencji babci i dziadka. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy wszystkie babcie i dziadków wraz z wnukami. Po nabożeństwie będzie uroczyste błogosławienie wnuków wraz z babciami i dziadkami.

v w środę: z racji 22 dnia miesiąca nabożeństwo do św. Rity. O godz. 1700 procesja z relikwiami św. Rity, odczytanie próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem świętej i Msza św. w tych intencjach, a na zakończenie obrzęd poświęcenia róż, które przynosimy ze sobą i ucałowanie relikwii św. Rity. Podziękowania i prośby do św. Rity możemy składać do skarbonki przed lewym bocznym ołtarzem.

v   w piątek:wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła - patrona dziennikarzy.

v   w sobotę: święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.

v w przyszłą niedzielę: wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. Po Mszy św. o godz. 1000 góralskie kolędowanie przygotowane przez dzieci z zespołu regionalnego z Czarnego Dunajca. Serdecznie zapraszamy. Po wieczornej Mszy św. na plebanii spotkanie Rady Parafialnej

4. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca na remont naszego kościoła oraz Bóg zapłać za ofiary składane na ogrzewanie naszej świątyni.

5. Zachęcamy również do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Źródła i miesięcznika Misyjne Drogi, oraz dla dzieci lutowy Mały Gość Niedzielny z bardzo ciekawym dodatkiem na ferie.

6. W tym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską w parafii. Wszystkim, którzy nas przyjęli składamy serdeczne podziękowania i życzymy obfitości łask Bożych na cały Nowy Rok. Dziękujemy również za złożone w czasie kolędy ofiary. Część tych ofiar przekazujemy na pomoc misjonarzom z naszej diecezji, Caritas i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz pomoc księżom starszym i chorym, a także na planowane inwestycje w naszym kościele. Msza św. dziękczynna w intencji rodzin, które przyjęły nas po kolędzie w przyszłą niedzielę o godz. 10. Jednocześnie informujemy, że rodziny nieobecne w czasie wyznaczonej kolędy, jak co roku mogą się umówić indywidualnie z księdzem na wizytę duszpasterską.

7. Osoby chcące uwielbiać Pana Boga oraz ubogacać śpiewem parafialne uroczystości zapraszamy do włączenia się do parafialnego chóru.

8. Dzieci i młodzieży, które wyjeżdżają na ferie zimowe w Karkonosze prosimy o dopełnienie wszystkich formalności związanych z wyjazdem. Są jeszcze trzy wolne miejsca. Szczegółowe informacje u ks. Marcina.

9. Wszystkim gościom wypoczywającym w naszej parafii na feriach życzymy dobrej pogody, udanego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa.

10. Zmarł Ks. kan. Marek Kręcioch proboszcz z Kobiernic k. Kęt, w latach 1985-87 wikariusz w Czarnym Dunajcu.  Pogrzeb w sobotę w Kobiernicach o godz. 1100. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

piątek,
24 stycznia 2020