UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 34 NIEDZIELA ZWYKŁA - 22.11.2020 R.

1. DzisiajprzeżywamyUroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jezusowi Chrystusowi, który jest Panem naszych serc powierzamy samych siebie, nasze rodziny i całą Ojczyznę. Po Mszy św. o godz. 1000 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie tego aktu w dniu dzisiejszym można zyskać odpust  zupełny. Po nabożeństwie błogosławienie dzieci.

2. Dzisiaj także - wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Patronki muzyki i śpiewu kościelnego, a więc organistów, scholi i wszystkich upiększających liturgię przez muzykę i śpiew. Z tej okazji p. organiście, scholi dziecięcej oraz chórowi parafialnemu składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki świętej patronki. Z racji 22 dzień miesiąca - nabożeństwo do św. Rity. O godz. 1630 odczytanie próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem świętej. Następnie Msza św. w tych intencjach, a na zakończenie obrzęd poświęcenia róż. Podziękowania i prośby do św. Rity możemy składać do skarbonki przed lewym bocznym ołtarzem.

3. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

*  w poniedziałek: na Nowennie do Trójcy Przenajświętszej modlić się będziemy za naszą parafię, o zdrowie dla wszystkich parafian i ustanie epidemii. O godz. 1900 spotkanie grupy biblijnej w salce przy plebanii.

*       we wtorek: świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.

*  w środę: wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i Męczennicy. Na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocybędziemy się modlić o zdrowie dla wszystkich parafian i ustanie epidemii oraz o dobre i owocne przeżycie Adwentu.

*    w przyszłą niedzielę: rozpocznie się nowy rok liturgiczny - Adwent, który ma nas przygotować do przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Patronką adwentowego przygotowania jest Maryja - Niepokalana Matka Boga i ludzi. Jej symbolem jest paląca się w czasie rorat wysoka świeca zwana roratką.Ponadto co niedzielę na Mszy św. o godz. 700 będziemy zapalać świece symbolizujące kolejne niedziele adwentu.Pierwszą świecę w przyszłą niedzielę zapalą przedstawiciele rodzin z ul. Ojca św. Jana Pawła II od nr 31 do nr 90.Już dzisiaj zapraszamy do licznego udziału w Roratach nie tylko dzieci, ale także młodzież i dorosłych. Roraty będą odprawiane od przyszłego tygodnia codziennie wieczorem o godz. 1700, a w niedzielę o godz.700. Dzieciom na Roratach będą rozdawane obrazki. Zachęcamy, aby już przygotować lampiony i z nimi przychodzić na wieczorną Mszę Świętą.

4. Bóg zapłać za ofiarę z III niedzieli miesiąca na planowany remont kościoła, która wyniosła 4345 zł., 20$ i 2€. Bóg zapłać także za składane ofiary na ogrzewanie naszej świątyni.

5. Możemy już nabyć świecę Caritas, która jest znakiem miłości do Jezusa i ludzi potrzebujących. Ofiara złożona przy tej okazji będzie przeznaczona na wsparcie dla potrzebujących. Świece postawimy na wigilijnym stole jako znak naszej miłości  i troski o ubogich. Świece, kalendarz parafialny, kalendarz ludźmierski i z papieżem Franciszkiem oraz opłatki są wyłożone przy chrzcielnicy. Ofiarę za nie wrzucamy do skarbonki z napisem Caritas.

6. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego. Dla dzieci grudniowy Mały Gość Niedzielny.

7. W naszej parafii dzisiaj akcja honorowego oddawania krwi dla potrzebujących tego cennego daru, który może im uratować życie. Wykorzystajmy czas ekipy na miejscu, każda kropla krwi może uratować życie. Punkt pobierania krwi jest w budynku Liceum Ogólnokształcącego. Krew możemy oddawać od godz. 830 do godz. 1400. Do akcji zapraszamy wszystkich, zarówno krwiodawców jak i ozdrowieńców. Trzeba mieć ze sobą dowód osobisty. Dawcom zapewniamy posiłek regeneracyjny, wyniki badań laboratoryjnych oraz określenie grupy krwi. Krwiodawcy będą obsługiwani zgodnie z zaleceniami  dotyczącymi zachowania się w czasie pandemii COVID -19. Szczegóły w gablotce i na stronie parafii.

8. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Marię Dzielawa i Marię Zachwieja z Czarnego Dunajca. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

piątek,
27 listopada 2020