27 NIEDZIELA ZWYKŁA - 02.10.2022 R.

1. Dzisiaj wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Na Mszę św. o godz. 1000 zapraszamy rodziców z dziećmi, które w roku 2021 otrzymały sakrament chrztu św. Polecimy je opiece Aniołów Stróżów, a po Mszy św. udzielimy dzieciom i rodzicom uroczystego błogosławieństwa. Bardzo prosimy rodziców o potwierdzenie przed Mszą św. w zakrystii obecności z dzieckiem.

2. Trwają nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie są odprawiane po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1630.

3. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

*      w poniedziałek: na Nowennie do Trójcy Przenajświętszej modlić się będziemy za naszą parafię.

*      we wtorek: wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. O godz. 1900 spotkanie grupy biblijnej.

*     w środę: wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie połączona z nabożeństwem różańcowym będziemy się modlić za dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy dzieci komunijne i ich rodziców. Dzieci przed Mszą św. o godz. 1645 otrzymają poświęcone różańce, a po nabożeństwie spotkanie dla rodziców tych dzieci.

*     w piątek: Najśw. Maryi Panny Różańcowej.

*     w sobotę: wieczorem modlitwy do św. O. Pio.

*   w przyszłą niedzielę: święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa. O godz. 1500 na cmentarzu w kaplicy Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą św., a w czwartek i piątek od godz. 1600. W czwartek zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej, a w piątek młodzież i dorosłych. W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. Młodzieży przypominamy, że spotkania przygotowujące do sakramentu Bierzmowania są w każdy pierwszy i trzeci piątek miesiąca. Młodzież ta uczestniczy w wieczornej Mszy św. na zakończenie, której jest dla nich katecheza. Rodziców prosimy o dopilnowanie obecności na spotkaniach.

6. Na wypominki i Msze św. za zmarłych przyjmujemy w kancelarii parafialnej po Mszach św. rano i wieczorem. Równocześnie prosimy o zrobienie porządków na grobach bliskich. Pamiętajmy także o grobach kapłanów znajdujących się na cmentarzach.Przypominamy o opłatach za groby na naszym cmentarzu zwłaszcza tym, którzy opłaty wnosili w roku 2002 i wcześniej.

7. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego. Dla dzieci październikowy Mały Gość Niedzielny oraz miesięcznik Staś,

8. W piątek nasza parafia w godzinach przedpołudniowych od godz. 800 do 1200 jest zaproszona do Ludźmierza na Różańcowe Jerycho. Zachęcamy do udziału w tym modlitewnym czuwaniu.

9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć przedstawicieli III zakonu paulistów, którzy  zaproponują nam Ewangelię na każdy dzień 2023 r. Można je będzie nabyć po każdej Mszy Świętej. Będzie także dostępne Pismo Święte. Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień".

10.Serdecznie zapraszamy młodzież z naszej parafii oraz z okolic do wzięcia udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie, które będą w dniach od 1 do 6 sierpnia przyszłego roku. Zaproszenie kierujemy do młodych od 14 do 26 roku życia. Koszt wyjazdu ok. 4000 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 400 zł. Szczegółowe informacje u ks. Michała. W związku z koniecznością wcześniejszej rezerwacji samolotu zapisy do 16 października br.

11.Dzisiaj w Termach Chochołowskich akcja honorowego oddawania krwi. Krew możemy oddawać od godz. 1000 do godz. 1400. Do oddania krwi zapraszamy wszystkich zarówno mieszkańców jak i gości. Trzeba mieć ze sobą dowód osobisty. Dawcom zapewniamy posiłek regeneracyjny, wyniki badań laboratoryjnych, określenie grupy krwi.

12.W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Annę Wosińską z Czarnego Dunajca. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

czwartek,
06 października 2022

Czwartek, XXVII Tydzień zwykły
Rok C, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Brunona, prezb.