NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ - 05.04.2020 R.

1. Dzisiaj Msze św. będą o godz. 700. 830, 1000, 1130 i 1700. Nie będzie Drogi Krzyżowej w południe.

2.  W liturgii dzisiejszej Niedzieli Palmowej przeżywamy radosne chwile wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

3. W poniedziałek: na Nowennie do Trójcy Przenajświętszej modlić się będziemy za naszą parafię, o zdrowie dla wszystkich parafian i ustanie epidemii zagrażającego nam wirusa.

4.   W środę:na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy o zdrowie dla wszystkich parafian i ustanie epidemii zagrażającego nam wirusa oraz o owocne przeżycie Triduum Paschalnego.

5. OKAZJA DO SPOWIEDZI W PONIEDZIAŁEK, WTOREK I ŚRODĘ OD GODZ. 800 DO 1200 ORAZ OD 1830 DO 2000. W TYM CZASIE CO PÓŁ GODZINY MOŻLIWOŚĆ PRZYJĘCIA KOMUNII ŚW.

6.  Plan spowiedzi na pozostałe dni będzie podany w środę na stronie internetowej parafii i w gablotce.

7.  W związku z epidemią koronawirusa do soboty 11 kwietnia Msze św. i celebracje liturgiczne w naszej parafii będą bez udziału wiernych.

8. Dzisiejsza niedziela Palmowa Męki Pańskiej wprowadza nas też w liturgię Wielkiego Tygodnia czyli w przeżywanie Męki, Śmierci i ZMARTWYCHWSTANIA Jezusa Chrystusa.

Święte TRIDUUM PASCHALNE rozpoczyna się od wieczornej Mszy św. Wieczerzy   Pańskiej w czwartek.

n w WIELKI CZWARTEK Msza św. Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa o godz. 1800. (bez udziału wiernych). Po Mszy św. będzie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 2300. Adoracja jest indywidualna, bez udziału grup. Starajmy się pilnować, aby w kościele było tylko 5 osób.

n   w WIELKI PIĄTEK, który upamiętnia zbawczą ofiarę Jezusa Chrystusa na krzyżu,  adoracja rozpocznie się od godz. 700 rano. O godz. 730 będzie Jutrznia, czyli poranna modlitwa Kościoła. Liturgia Męki Pańskiej - a w niej adoracja krzyża - rozpocznie się o godz. 1800 (bez udziału wiernych). Po liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego. Adoracja w Grobie Pańskim będzie trwała do godz. 2300. Adoracja jest indywidualna, bez udziału grup. Starajmy się pilnować, aby w kościele było tylko 5 osób.W piątek obowiązuje post ścisły tzn. od pokarmów mięsnych i co do ilości.

n   w WIELKĄ SOBOTĘ zachęcamy również do adoracji Pana Jezusa w Grobie. O godz. 730 będzie odprawiona Jutrznia. W związku z tym, że święcenie pokarmów na stół wielkanocny nie może odbyć się w kościele, bardzo prosimy, aby o godz. 1100 w waszych domach ustawić koszyk z pokarmami na stole, a wokół stołu niech zgromadzi się cała rodzina. W tym czasie o godz. 1100 my kapłani w łączności z wszystkimi rodzinami parafii odmówimy w kościele modlitwę poświęcenia i pobłogosławimy pokarmy na stół wielkanocny.  O godz. 1105 niech rodzina odmówi modlitwę Ojcze nasz, a ojciec lub matka niech nad koszyczkiem uczyni znak krzyża. W sobotę zachowujemy tradycyjny post od pokarmów mięsnych. LITURGIĘ WIGILII PASCHALNEJ, która jest już ŚWIĘTEM ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO rozpoczniemy o godz. 1800 (bez udziału wiernych).Wszystkie obrzędy liturgii Wigilii Paschalnej, a więc: poświęcenie światła, orędzie paschalne, poświęcenie wody, odnowa przyrzeczeń chrzcielnych, Msza św. rezurekcyjna są świętowaniem Zmartwychwstania Pańskiego.

9. Ponieważ jest zapowiedź, że w Święta Wielkanocne we Mszy św. będzie mogło uczestniczyć 50 osób to Msze św. w naszym kościele będą o godz. 700. 800, 900, 1000, 1100, 1200, 1300, 1500, 1600 i 1700. W Starem Bystrem o godz. 900, a we Wróblówce 1030.

10.Chrzty będą w drugi dzień Świąt - Poniedziałek Wielkanocny - na Mszy św. o godz. 1200. Rodziców do zapisu dzieci zapraszamy w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

11.W związku z epidemią nie będzie w drugi Dzień Świąt odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych przez dzieci komunijne.

12.W tym tygodniu kancelaria parafialna nie będzie czynna.

13.W przygotowaniu do Świąt starajmy się też pamiętać o potrzebujących. Służy temu skarbonka Caritas w kościele. Do soboty przy skarbonce CARITAS możemy złożyć małe skarbonki do których w czasie Wielkiego Postu składaliśmy wielkopostną jałmużnę.

14.W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Marię Radecką. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

poniedziałek,
06 kwietnia 2020