I NIEDZIELA ADWENTU 1.12.2019 R.

1. Dzisiaj w Kościele rozpoczyna się Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana. Wykorzystajmy dobrze ten święty czas na modlitwę, pełnienie czynów miłosierdzia, walkę z grzechem i nałogami. Msza św. roratnia o NMP będzie odprawiana w tygodniu codziennie o godz. 1700, a w niedzielę o godz. 700. Zachęcamy do licznego udziału: dzieci, młodzież i dorosłych. Pierwszą świecę z adwentowego wieńca zapalili przedstawiciele rodzin z ul. Kantora od nr 84 do nr 99, w przyszłą niedzielę drugą świecę zapalą przedstawiciele rodzin z ul. Kantora od nr 100 do nr 120. Adoracja i nieszpory o godz. 1630.
2. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:
w poniedziałek: wieczorem na Nowennie do Trójcy Przenajświętszej modlić się będziemy za naszą parafię. O godz. 1900 spotkanie grupy biblijnej w salce przy plebanii.
we wtorek: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
w środę: św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy się modlić o trzeźwość w naszych rodzinach, Parafii i w naszej Ojczyźnie.
w czwartek:Pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
w piątek: św. Mikołaja, biskupa. Pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty codziennie, a w czwartek i w piątek od godz. 1600. W czwartek zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej, a w piątek młodzież i dorosłych. Młodzieży przypominamy o spotkaniu przygotowującym do sakramentu Bierzmowania
w sobotę: św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Pierwsza sobota po rannej Mszy św. do godz. 800 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Wieczorem nabożeństwo pierwszo-sobotnie i zmianka różańcowa Żywego Różańca.
w przyszłą niedzielę:Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy św. o godz. 1000 poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Zbiórka dzieci w kościele o godz. 1045. O godz. 1500 na cmentarzu w kaplicy Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św.
w przyszłą niedzielę także: rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które będą przez trzy kolejne niedziele adwentu. Poprowadzi je ks. dr Lucjan Bielas z Krakowa. Temat przewodni ”10 słów miłującego Boga - Dekalog”.
3. Odwiedziny chorych z Komunią św. w sobotę od godz. 800.
4. Świece Caritas, kalendarze, w tym ludźmierski, kartki świąteczne oraz opłatki na Wigilię są wyłożone na stoliku przy chrzcielnicy. Ofiarę za nie wrzucamy do skarbonki Caritas.
5. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Źródła, miesięcznika Arka. Dla dzieci grudniowy Mały Gość Niedzielny.
6. W dniach od 27 do 31 stycznia 2020 roku organizujemy dla dzieci i młodzieży wyjazd na ferie zimowe w Karkonosze do Doliny Czerwienia koło Karpacza. W programie zwiedzania zamków w Chojniku i Wojanowie, licznych wodospadów, świątyni Wang i muzeum lalek w Karpaczu, parku miniatur, muzeum techniki i budowli LEGO, ścieżki w koronach drzew oraz cieplickie termy. Przy zapisach wpłacamy zaliczkę 100zł. Szczegółowe informacje u ks. Marcina.

piątek,
06 grudnia 2019