XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA -20.10.2019 R.

1. Dzisiaj uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. Przeżywamy Niedzielę Misyjną rozpoczynającą w Kościele Tydzień Misyjny. Naszą modlitwą i ofiarą wspieramy misjonarzy i dzieła misyjne Kościoła. Ofiary na misje możemy składać do skarbonki przeznaczonej na ten cel umieszczonej na filarze pod amboną. A przed kościołem za symboliczną ofiarę przeznaczoną na herbatkę misyjną możemy wesprzeć siostry misjonarki w Boliwii posługujące wśród ubogich dzieci ze Zgromadzenia Sióstr Serafitek.

2. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

*    w poniedziałek: wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa. Na Nowennie do Trójcy Przenajświętszej modlić się będziemy za naszą parafię. W każdy w poniedziałek o godz. 1900 spotkanie grupy biblijnej w salce przy plebanii.

*   we wtorek: św. Jana Pawła II, papieża. Po Mszy św. rano uczcimy relikwie świętego. Wieczorem zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity. O godz. 1630 nabożeństwo różańcowe.O godz. 1700 odczytanie próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity. Następnie Msza św. w tych intencjach, a na zakończenie obrzęd poświęcenia róż, które przynosimy ze sobą i ucałowanie relikwii św. Rity. Podziękowania i prośby do św. Rity możemy składać do skarbonki przed lewym bocznym ołtarzem.

*       w środę: wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa. Po Mszy św. uczcimy relikwie świętego. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z nabożeństwem różańcowym. Będziemy się modlić za misjonarzy i misjonarki oraz o nowe powołania misyjne.

*  w czwartek: o godz. 1100 Msza św. pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z nadaniem imienia św. Jana Bosko LO SPSK w Czarnym Dunajcu i poświęceniem sztandaru.

*  w przyszłą niedzielę: rocznica poświęcenia kościoła własnego. Po Mszy św. o godz. 1000 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste Te Deum – Ciebie Boga wysławiamy.

3. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca na remont kościoła. Dziękujemy także za składane ofiary na ogrzewanie naszej świątyni.

4. Na wypominki i Msze św. za zmarłych przyjmujemy w kancelarii parafialnej po Mszach św. rano i wieczorem. Starajmy się też pomagać naszym bliskim zmarłym zyskując odpusty w ich intencji. Skorzystajmy więc z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą św. rano i wieczorem. Równocześnie prosimy o zrobienie porządków na grobach bliskich. Starajmy się segregować  śmieci i wrzucać je do odpowiednich kontenerów.

5. Przypominamy, że z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Przesuwamy zegarki o godzinę do tyłu.

6. Zapraszamy do udziału w akcji Znicz dla młodych. Młodzież naszej parafii od przyszłej niedzieli do Wszystkich Świętych na cmentarzu oraz w niedzielę za tydzień przy kościele. będzie rozprowadzać znicze. Dochód z tej sprzedaży zostanie przekazany na wyjazd młodzieży do Rzymu w ramach podziękowania za dar bierzmowania. Za wsparcie tej akcji już dziś dziękujemy.

7. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Źródła. Przy skarbonce Caritas jest wyłożony kolorowy, ścienny kalendarz parafialny na nowy 2020 rok, kalendarz ludźmierski i ze św. Janem Pawłem II. Ofiarę wrzucamy do skarbonki. W zakrystii i kancelarii parafialnej jest do nabycia album „Kościoły Archidiecezji Krakowskiej, w którym są umieszczone kościoły naszej parafii.

środa,
23 października 2019

Środa, XXIX Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera albo wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa