25 NIEDZIELA ZWYKŁA - 19.09.2021 R.

1. Dzisiaj wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika.

2. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

*  w poniedziałek: wspomnienie świętych męczenników koreańskich, Andrzeja - kapłana, Pawła i towarzyszy. Na Nowennie do Trójcy Przenajświętszej modlić się będziemy za naszą parafię, o zdrowie dla wszystkich parafian i ustanie epidemii.

*  we wtorek: Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. O godz. 1900 spotkanie grupy biblijnej.

* w środę: wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy. 22 dzień miesiąca - wieczorem nabożeństwo do św. Rity. O godz. 1800 odczytanie próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem świętej. Msza św. w tych intencjach, na zakończenie obrzęd poświęcenia róż, które przynosimy ze sobą. Podziękowania i prośby do św. Rity możemy składać do skarbonki przed lewym bocznym ołtarzem, gdzie wystawione są jej relikwie.

*  w czwartek: św. Ojca Pio, zakonnika.

*  w sobotę: bł. Władysława z Gielniowa, kapłana.

* w przyszłą niedzielę: świętych męczenników Kosmy i Damiana – patronów aptekarzy. Przez ich wstawiennictwo w modlitwach polecimy aptekarzy z naszej parafii. Obchodzić będziemy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do objęcia modlitwą młodych naszej parafii i Archidiecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Przeprowadzona będzie zbiórka do puszek przed kościołem na podejmowane przez młodzież inicjatywy zwłaszcza w naszym dekanacie.

3.  Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca na planowany remont kościoła.

4. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego.  Dla dzieci Mały Gość Niedzielny oraz Staś. Jest jeszcze wrześniowy numer naszego parafialnego - miesięcznika „DUNAJEC”.

5.  Przypominamy wszystkim, że do 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.

6. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Franciszka Rafacza i Stanisława Figusa z Czarnego Dunajca. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

poniedziałek,
20 września 2021

Poniedziałek, XXV Tydzień zwykły