IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 10.03.2024 R.

1. Rozpoczynamy już czwarty tydzień Wielkiego Postu.Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej.

2. Dzisiaj O godz. 1430 na cmentarzu w kaplicy Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

3. W poniedziałek na Nowennie do Trójcy Przenajświętszej modlić się będziemy za naszą parafię.

4. W środę na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy za dobrodziejów i ofiarodawców wspierających naszą parafię.

5. W piątek po wieczornej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 1900 Mszą św. rozpoczniemy Ekstremalną Drogę Krzyżową. Chętnych do udziału w tej Drodze Krzyżowej bardzo prosimy o zapisy przez stronę EDK. Ks. Jakub zbiera grupę młodzieży do udziału w tej praktyce pokutnej. Kontakt bezpośredni z ks. Jakubem.

6. W sobotę wieczorem nabożeństwo do św. Jana Pawła II, na które szczególnie zapraszamy rodziny dziękujące za dar potomstwa, oczekujące narodzin dziecka oraz te małżeństwa, które proszą o dar rodzicielstwa.

7. W okresie Wielkiego Postu staramy się pamiętać o potrzebujących. Służy temu skarbonka Caritas w kościele gdzie możemy składać naszą wielkopostną jałmużnę lub w domach do przygotowanych skarbonek Caritas. Caritas rozprowadza też baranka wielkanocnego na stół świąteczny. Ofiara jest przeznaczona dla potrzebujących. Baranki oraz kartki świąteczne są wyłożone przy bocznym ołtarzu. Ofiarę wrzucamy do skarbonki.

8. Składamy podziękowanie za ofiary składane na remont kościoła oraz za liczne ofiary składane od rodzin. Ofiarodawcy proszą, aby nie ogłaszać ich nazwisk. Bóg zapłać za ofiary składane na ogrzewanie naszej świątyni.

9. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, miesięcznika Misyjne drogi. Dla dzieci marcowy Mały Gość Niedzielny i Staś. Jest także dwumiesięcznik Gość - Historia Kościoła.

10.Młodzież naszej parafii zaprasza na Misterium Męki Pańskiej pt. „Proces”. Odbędzie się ono na sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Urzędu Gminy. Premiera będzie miała miejsce w sobotę 16 marca o godz. 1900. Kolejne przedstawienia będą 17, 23 i 24 marca o godz. 1900. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie. Z racji ograniczonej liczby miejsc bezpłatne wejściówki na poszczególne spektakle są do odebrania w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

11.Tradycyjna dziękczynna pielgrzymka młodzieży bierzmowanej do Rzymu odbędzie się w dniach 21-29 czerwca br. Chętnych do udziału w pielgrzymce bardzo prosimy o wpłatę pierwszej raty do 20 marca. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Piotra.

12.W minionym tygodniu odszedł do wieczności ks. Józef Leligdon z Piekielnika, który przez kilka lat pomagał w naszej parafii, zwłaszcza w konfesjonale. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…