XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 18.08.2019 R.

1. Dzisiaj wspomnienie bł. Sancji Szymkowiak, dziewicy. Polecajmy jej wstawiennictwu Siostry Serafitki pracujące w naszej parafii, a których bł. Sancja jest patronką. Po Mszy św. uczcimy jej relikwie. Na Mszy św. o godz. 1130 chrzty.

2. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

*   w poniedziałek: na Nowennie do Trójcy Przenajświętszej modlić się będziemy za naszą parafię.

*    we wtorek: wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

*  w środę: św. Piusa X, papieża. Na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy się modlić za naszą Ojczyznę oraz o szczęśliwy powrót do domu dla wszystkich kończących wakacje i urlopy.

*  w czwartek: NMP Królowej. 22 dzień miesiąca -  wieczorem nabożeństwo do św. Rity. O godz. 1800 procesja z relikwiami świętej, odczytanie próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity, a następnie Msza św. w tych intencjach. Na zakończenie obrzęd poświęcenia róż, które przynosimy ze sobą i ucałowanie relikwii św. Rity. Podziękowania i prośby do św. Rity możemy składać do  skarbonki przed lewym bocznym ołtarzem.

*      w piątek: św. Róży z Limy, dziewicy.

*      w sobotę: Święto św. Bartłomieja, apostoła.

*    w przyszłą niedzielę: św. Ludwika, króla. W Czarnym Dunajcu odbędą się Gminne dożynki Hołdymas”. Uroczysta Msza św. w kościele o godz. 1000. Będzie jej przewodniczył i wygłosi kazanie Ks. Kanonik Krzysztof Matuszyk proboszcz z Nowego Bystrego.

3. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj w III niedzielę miesiąca na  remont kościoła.

4. Od poniedziałku będziemy przeprowadzać fumigację kościoła czyli będziemy usuwać szkodniki drewna w naszej świątyni. W związku z tym, że musimy wyłączyć kościół z użytkowania, Msze św. w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek i w środę rano i wieczorem będą odprawiane w kaplicy na cmentarzu. Od czwartku już normalnie w kościele.

5. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, a w niej: „Kościół stanął w ogniu” wywiad z kard. Robertem Sarahem, który zachęca, abyśmy dokonali reformy naszych serc. „Postawić krzyż w centrum życia” rozmowa z Lechem Dokowiczem, który przeprowadził „Różaniec do granic” w Polsce, o kolejnej akcji modlitewnej. „Cudem jest świat” sylwetka Stanisławy Celińskiej. „Piknik z Chimerą” odwiedzamy Yanartas na Riwierze Tureckiej. Gościa Niedzielnego, w nim: wakacyjny cykl „Cuda za miedzą” o sanktuarium w Zawarnica na Ukrainie. „Chwała za progiem” czyli o ostatecznym celu naszej ziemskiej wędrówki. „Żył teatrem i Bogiem” wspomnienie o niedawno zmarłym księdzu aktorze Kazimierzu Orzechowskim. „Po prostu Chmiel” jako 17 latka poszła do powstania i tam nauczyła się modlić. Ponadto w Gościu dodatek historyczny poświęcony I powstaniu śląskiemu. Źródła, dla dzieci Mały Gość Niedzielny. W zakrystii oraz u ministrantów jest do nabycia książka o kościele w Czarnym Dunajcu. Na stoliku pod chórem są także widokówki.

6. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej Parafii życzymy owocnego czasu wypoczynku a tym, którzy muszą pracować sił do pracy i Bożego błogosławieństwa.

sobota,
24 sierpnia 2019