HISTORIA KAPLICY WE WRÓBLÓWCE

Pomysł budowania kaplicy we Wróblówce zrodził się na początku lat 80-tych w USA. Pochodzący z Wróblówki górale pragnęli wesprzeć finansowo budowę, która ruszyła wiosną 1982 roku. Imponujące było tempo pracy i zaangażowanie Wróblowian i w kraju i w Ameryce. Wybudowanie kościoła w stanie surowym, przykrycie go trwało rok. Kamień węgielny można było poświęcić już 29 czerwca 1983 roku, czego dokonał Ksiądz Biskup Stanisław Smoleński. Kaplicę poświęcono św. Janowi Chrzcicielowi. 5 sierpnia 1984 roku poświęcenia kościoła dokonał Metropolita Krakowski, ks. Kardynał Franciszek Macharski. Przy kaplicy znajduje się dom parafialny, w którym odbywają się imprezy okolicznościowe, a w czasie wakacji odbywają się tam turnusy oazowe. Kaplicę od początku obsługują księża z parafii z Czarnego Dunajca, do której należy Wróblówka. Obecnie Msze święte są odprawiane w środy i piątki o godz. 16.00, oraz w niedziele o godz. 10.30.

(opracował ks. Jacek Kasperczyk)        na podstawie Pamiętnika 10-lecia Koła 41 Wróblówka

środa,
11 grudnia 2019