Chwała Ojcu, i Synowi

W NIEDZIELE O GODZ. 1630

W PIĄTEK, 18 PAŹDZIERNIKA

14 EDYCJA MIĘDZYNARODOWEJ KAMPANII

"MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU”

Pomysł tej kampanii modlitewnej powstał w 2005 roku w stolicy Wenezueli, Caracas, podczas modlitwy różańcowej dzieci na zajęciach religii. Wychowawczyni opiekująca się grupą powiedziała wówczas: „Wyobraźmy sobie, jakby to było cudownie, gdyby tak milion dzieci modliło się równocześnie na różańcu. Wówczas świat na pewno by się odmienił na lepsze”. Była to odpowiedź na prośbę św. o. Pio, który stwierdził, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”. Tak rozpoczęła się akcja Milion dzieci modli się na różańcu. Konferencja Episkopatu Wenezueli wydała wkrótce zgodę na rozpoczęcie ogólnokrajowej akcji świeckich katolików związanych z „Ruchem Szenstackim” oraz Centralnym Komitetem Wenezuelskich Katolików. W obliczu napięć i wciąż niestabilnej sytuacji w wielu krajach, ważne jest byśmy podejmowali trud uchronienia Świata od zagłady właśnie przez modlitwę. Matka Boża wielokrotnie prosiła o modlitwę różańcową dzieci – w Lourdes, Fatimie i polskim Gietrzwałdzie. Modlitwa różańcowa ma przecież ogromna moc, wystarczy wspomnieć o wielkich zwycięstwach różańcowych – bitwa pod Lepanto, bitwa pod Chocimiem, obrona Wiednia przez Jana III Sobieskiego czy Cud nad Wisłą. Zachęcamy dorosłych do umożliwienia dzieciom wzięcia udziału w kampanii “Milion dzieci modli się na różańcu”, by mogły wesprzeć dzieci z całego świata we wspólnej modlitwie. Zapraszamy w piątek do modlitwy różańcowej wszystkie dzieci oraz Dyrektorów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych, Dyrektorów i nauczycieli przedszkoli, rodziców i dziadków z dziećmi przebywającymi pod ich opieką w domach, dzieci i młodzież przebywającą na oddziałach szpitalnych wraz z opiekunami, dzieci i opiekunów w domach dziecka. W Polsce tą akcję koordynuje Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

MONETY DLA MISJONARZY

Wielu z nas ma w swoich domach wiele niepotrzebnych monet, które wyszły już z obiegu. Mogą to być monety przedwojenne, monety z PRL-u, lub monety z całego świata.

Pojedyncze lub kilka nie stanowią prawie żadnej wartości, natomiast gdy zbierze się ich więcej, można je sprzedawać w pakietach kilkudziesięciu sztuk, lub na kilogramy, a pieniądze z nich uzyskane, przeznaczyć na szlachetne potrzeby.

Dlatego w naszej parafii będziemy takie monety zbierać do 27 października. Można je przynieść do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Prosimy o wszystkie niepotrzebne monety. Dochód ze sprzedaży, zostanie przeznaczony na potrzeby Polskich Misjonarzy z zakonu Karmelitów Bosych w Usolu Syberyjskim w Rosji.

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

poniedziałek,
21 października 2019